Laadukas vaihtopihdit Dermal Anchor -lisäosille on täydellinen työkalu, joka helpottaa eri kokoisien piercing-tankojen vaihtamista. Näiden tarkkojen ja luotettavien pihdien avulla Dermal Anchor -lisäosien vaihtaminen 1,2 mm:n, 1,6 mm:n ja 2,0 mm:n tankoihin on vaivatonta ja turvallista.
Vaihtopihdit on valmistettu kestävästä ja pitkäikäisestä materiaalista, mikä takaa optimaalisen toimivuuden ja pitkän käyttöiän. Laadukkaan valmistuksen ansiosta ne istuvat täydellisesti käteen ja tarjoavat vakaan ja turvallisen hallinnan vaihtoprosessin aikana.
Pihdit on varustettu erityisen muotoilluilla kärjillä, jotka sopivat täydellisesti yleisiin Dermal Anchor -tankojen kokoihin. Käytitpä sitten 1,2 mm:n, 1,6 mm:n tai 2,0 mm:n tankoja, näillä vaihtopihdeillä voit vaihtaa ne vaivattomasti ja tarkasti ilman lisätyökaluja.
Vaihtopihdin käyttö on erittäin helppoa. Aseta vain haluttu kärki pihteihin, aseta pihdit dermaaliankkurin päälle ja vedä vanha tanko varovasti ulos. Sen jälkeen voit asettaa uuden tangon turvallisesti ankkuriin ja kiinnittää sen vahingoittamatta ympäröivää kudosta.
Dermal Anchor -kärkien vaihtopihdit tarjoavat tehokkaan ja turvallisen tavan vaihtaa piercingit. Ne on myös helppo puhdistaa ja desinfioida, jotta piercingien vaihdossa voidaan aina taata hygieeniset olosuhteet.
Ominaisuudet ja toimitus:
- sopii 1,2 mm, 1,6 mm ja 2,0 mm kokoisille tangoille
- 1 pihdit
-
Valmistajatiedot
Mabuti GmbH
Friedrich-Hähnel-Str. 82
D-09120 Chemnitz
gnopsrohne@murost.netar.com
- Huomioithan: Näytön yksilöllisistä asetuksista johtuen tuotteen kuvan ja alkuperäisen tuotteen välillä voi esiintyä pieniä väripoikkeamia.








