Unigloves Soft Nitril Black – nitriilikäsineet, mustat – 200 kpl
Unigloves Soft Nitril Black ovat puuterittomat kertakäyttöiset käsineet pehmeää nitriiliä, jotka sopivat erinomaisesti ammattikäyttöön tatuointi-, lävistys- ja PMU-studioissa sekä lääketieteen, kosmetiikan ja laboratorioiden alalla. Ne istuvat erittäin hyvin, ovat erittäin repäisylujuja ja tarjoavat erinomaisen tuntoherkkyyden – myös pidempien työjaksojen aikana.
Rakenteellisten sormenpäiden ansiosta ne tarjoavat varman otteen myös kosteilla tai liukkailla pinnoilla. Lateksittomat käsineet ovat erityisen ihoystävällisiä ja vähentävät allergioiden riskiä.
Ominaisuudet
Kertakäyttöiset käsineet pehmeää nitriiliä
Puhdas ja lateksiton
erittäin hyvä tuntoherkkyys
korkea repäisylujuus ja joustavuus
rakenteiset sormenpäät takaavat turvallisen otteen
Käytettävissä molemmissa käsissä
miellyttävä käyttää myös pitkäaikaisessa käytössä
sopii tatuointiin, lävistyksiin, PMU:hun, lääketieteeseen, kosmetiikkaan ja laboratorioon
Käyttö
Ota käsineet pakkauksesta ennen käyttöä ja pue ne puhtaille, kuiville käsille. Hävitä asianmukaisesti käytön jälkeen. Älä käytä uudelleen.
Tekniset tiedot
Materiaali: nitriili
Väri: musta
Malli: puuteriton, lateksiton
Istuvuus: molempikätinen
Pakkauskoko: 200 kappaletta laatikossa
Koot: S, M, L
Toimitus
1 × laatikko Unigloves Soft Nitril Black – 200 kappaletta (koko valinnan mukaan: S, M tai L)
- erityispiirre: pölytön, erityisen repäisyluja ja turvallinen mikrokarhennettu pinta, voidaan käyttää oikealla ja vasemmalla puolella Erinomainen iho- ja limakalvojen siedettävyys
- Väri.: Musta
- Koko.: S M L
- Sisältö: 200 kpl
- Materiaali: nitriili
-
Valmistajatiedot
Mabuti GmbH
Friedrich-Hähnel-Str. 82
D-09120 Chemnitz
gnopsrohne@murost.netar.com
- Huomioithan: Näytön yksilöllisistä asetuksista johtuen tuotteen kuvan ja alkuperäisen tuotteen välillä voi esiintyä pieniä väripoikkeamia.






















