Kertakäyttöinen side 18 x 10 cm – 250 kpl


15,00 €
pl. 19% ARVONLISÄVERO. , plus. Toimitus Hinta sis. alv: 17,85€
19 Varastossa
Toimitusaika: 1 - 3 työpäiviä (DE - ulkomailla eri)
Vielä 200,00 € (Net) ja toimitamme ilmaiseksi :llä Saksa:lle.

Tämän tuotteen mukana saat 15 Palkintopisteet

Kertakäyttöinen side 18 x 10 cm – 250 kpl
Kertakäyttöinen side 18 x 10 cm – 250 kpl
15,00 € *

Nämä korkealaatuiset siteet on kehitetty erityisesti vastatatuoitujen tatuointien suojaamiseen. Ne sopivat sekä ammattimaisille tatuoijille että asiakkaille, jotka haluavat vaihtaa siteen säännöllisesti ensimmäisinä päivinä tatuoinnin jälkeen.

Päällys imee luotettavasti ihon eritteitä ja suojaa tatuoitua aluetta lialta, hankaukselta ja vahingossa tapahtuvilta vammoilta. Vaatteet ja vuodevaatteet pysyvät puhtaina, kun iho voi parantua optimaalisesti.

Kevyt, hengittävä materiaali takaa parhaan mahdollisen käyttömukavuuden ja estää ihoärsytyksen. Laastari auttaa ihoa uudistumaan nopeasti ja hygieenisesti herkän alkuvaiheen aikana.

  • Mitat: 180 × 100 mm

  • Ominaisuudet: hengittävä, kevyt, imukykyinen, ihoystävällinen

Käyttöohjeet

  1. Puhdistus: Varmista, että tatuointi on puhdistettu ja kuivattu huolellisesti tatuoijan ohjeiden mukaisesti ennen peitteen asettamista.

  2. Kiinnitys: Aseta side varovasti tatuoinnin päälle. Varmista, että imukykyinen kerros on suorassa kosketuksessa ihon kanssa ja peittää tatuoinnin kokonaan.

  3. Kiinnitys: Tarvittaessa side voidaan kiinnittää turvallisesti lääketieteellisellä teipillä tai joustavalla kiinnityssidoksella.

  4. Vaihto: Vaihda side säännöllisesti – vähintään 1–2 kertaa päivässä tai heti, kun se on voimakkaasti kostunut.

  5. Jälkihoito: Poista side varovasti, puhdista iho uudelleen hellävaraisesti ja levitä tarvittaessa tatuoijan suosittelemaa hoitovoide.

Toimitus

  • 250 kpl kertakäyttöisiä tatuointisidoksia

  • Yksittäisen koon mitat: 180 × 100 mm


  • Koko: 18 x 10 cm
  • Sisältö: 250 kappaletta
  • merkki: UNISTAR-tatuointi
  • Valmistajatiedot
    Mabuti GmbH
    Friedrich-Hähnel-Str. 82
    D-09120 Chemnitz
    gnopsrohne@murost.netar.com
  • Huomioithan: Näytön yksilöllisistä asetuksista johtuen tuotteen kuvan ja alkuperäisen tuotteen välillä voi esiintyä pieniä väripoikkeamia.

5/5
(1)

4 Tähdet
3 Tähdet
2 Tähdet
1 Tähti

Jaa kokemuksesi muiden asiakkaiden kanssa!

Super
5 osoitteesta 5

Die Pads nehmen super die überschüssige Farbe und die Wundsekrete auf und halten das frische Tattoo sauber. Ich benutze nur noch diese Pads.

Christine H. | 29.01.2026 | Vahvistettu ostos
Arvostelut, joissa on merkintä "Vahvistettu ostos", ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat todistettavasti ostaneet tuotteen tästä verkkokaupasta.
Yhteystiedot
Kysymys artikkelista

Huomaa tietosuojakäytäntömme

Loading ...